$Abbildung zu Los 1251$

 Auktion 103, Los 1251

Waldeck, Georg Victor

Taler 1867 A. Jaeger 45, AKS 45. In US Plastic-Holder PCGS MS64.

Schöne Patina. Fast Stempelglanz