$Abbildung zu Los 605$
 1/8 Baht

 Auktion 130, Los 605

Thailand (Siam), Rama V. (Phra Maha Chulalongkorn) 1868-1910

1/8 Baht o.J. (1876-1900). K.M. 32. In US Plastic-Holder NGC MS63.

Schöne Patina. Fast Stempelglanz