$Abbildung zu Los 114$
 5 Rials SH1311

 Auktion 149, Los 114

Iran, Reza Shah 1923-1925-1941

5 Rials SH1311 (1932). K.M. 1131, Davenport 295. In US Plastic-Holder PCGS MS64.

Schöne Patina. Fast Stempelglanz