$Abbildung zu Los 18$
 50 Stotinki

 Auktion 149, Los 18

Bulgarien, Alexander I. 1879-1886

50 Stotinki 1883. K.M. 6. in US Plastic-Holder PCGS MS63.

Schöne Patina. Fast Stempelglanz