$Abbildung zu Los 961$
 Madonnentaler

 Auktion 131, Los 961

Bayern, Ludwig II. 1864-1886

Madonnentaler 1871. Jaeger 107, Thun 105, AKS 176. In US Plastic-Holder PCGS MS63.

Schöne Patina. Fast Stempelglanz